Licencja na przewóz osób busami

Jeśli rozpoczynamy przygodę z przewozem osób busami, to zgodnie z prawem musimy spełniać odpowiednie warunki. Jednym z najważniejszych warunków przewozu osób jest uzyskanie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej 9 osób włącznie z kierowcą. Aby otrzymać licencję nie można być skazanym prawomocnym wyrokiem za przestępstwa skarbowe lub umyślne oraz posiadania zakazu prowadzenia dzialalności gospodarczej.

Licencja na busa wymaga, aby posiadać tytuł prawny pojadu. Bus jako środek transportu może być w leasingu, możemy być właścicielem lub współwłaścicielem tego pojazdu. Ponadto pojazd musi spełniać niezbędne przeglądy techniczne, które wynikają z przepisów prawa o ruchu drogowym. Natomiast osoby kierujące busem nie mogą posiadać zakazu wykonywania zawodu kierowcy. Muszą mieć aktualne prawo jazdy oraz stosowne badania lekarskie, w tym psychologiczne. Jeśli właściciel firmy jest kierowcą owego busa, to również jego obowiązują te zasady. Należy wspomnieć, iż licencja ta nie uprawnia do prowadzenia taksówki.

Dlaczego licencja jest tak ważna? Przede wszystkim tak stanowi prawo, które gwarantuje bezpieczeństwo podróżnym. Zawierzamy swoje życie i zdrowie osobom wykonywującym zawód kierowcy. Zawód, który wiąże się z ryzykiem dla każdej ze stron. Wierzymy, iż rozsądek i prawo będzie sprzymierzeńcem każdego pasażera i każdego kierowcy pojazdu.

Jeśli wybierają się Państwo do Holandii czy Niemiec, to firma przewozowa Zorro Trans z Gorzowa Wielkopolskiego posiada niezbędną licencję przewozu osób busami. Jako licencjonowany przewoźnik osób na międzynarodowej trasie Polska-Niemcy-Holandia posiada kilkuletnie doświadczenie w przewozach osób busami. Firma gwarantuje Państwu podwójną obsadę kierowców oraz ubezpieczenie na czas podróży. Bowiem bezpieczeństwo pasażerów i ich kierowców jest priorytetem działalności firmy Zorro Trans.

Zorro Trans

Podróż z firmą Zorro Trans to wygoda jazdy. Busy wyposażone są w ogrzewanie postojowe, klimatyzację oraz projektor DVD. Pojazdy przechodzą częste przeglądy w autoryzowanym serwisie oraz spełniają wysokie standardy norm europejskich dotyczące emisji spalin Euro 5. Dodatkowo busy wyposażone są w najnowszy system GPS, który gwarantuje bezpieczną podróż w każdych warunkach pogodowych. Natomiast kierowcy korzystają z najnowszych programów do przewozów pasażerskich, które podróż pasażera skracają do minimalnego czasu przejazdu. A zniżki i rabaty będą dodatkowym argumentem za wybraniem licencjonowanego przewoźnika.

Firma Zorro Trans obsługuje takie województwa jak:

  • zachodniopomorskie
  • lubuskie
  • wielkopolskie
  • kujawsko-pomorskie.

Pełną ofertę przewozu osób na międzynarodowej trasie Polska-Niemcy-Holandia firmy Zorro Trans znajdą Państwo pod adresem strony internetowej:

https://www.zorrotrans.pl/offer.php?itemID=5&lang=pl

Życzymy bezpiecznej podróży z licencjonowanym przewoźnikiem firmą Zorro Trans.

Podobne artykuły...